טיסות למיאמי

טיסות למיאמי

מיאמי היא אחת הערים הבולטות והשמחות בארה"ב, ובהתאם טיסות למיאמי הן מוצר מבוקש במדינות רבות ברחבי העולם. בפרט מפורסמת מיאמי, השוכנת בפינה הדרום מזרחית של מדינת פלורידה ובעצם של ארה"ב כולה, בהוויה הלטינית התוססת שלה ובחופים השוקקים שלה (העיר שוכנת לחופי האוקיינוס האטלנטי).

בעיר חיים כ- 400,00 איש, ובמטרופולין שצמח סביב מיאמי מתגוררים כ- 5.5 מיליון בני אדם.

MIA – גם קרוב למרכז העיר, גם שער לאיים הקריביים

הטיסות נוחתות בנמל התעופה הבינלאומי של העיר, MIA. בשנת 2012 עברו ב- MIA למעלה מ- 38 מיליון נוסעים ונרשמו בו קרוב ל- 400,000 המראות ונחיתות. על הפופולאריות הרבה של מיאמי ברחבי העולם מעיד הנתון הבא: בשנת 2011 הוא דורג במקום הראשון בארה"ב מבחינת אחוז הטיסות הבינלאומיות שהמריאו ממנו או נחתו בו ביחס לסך כל הטיסות. MIA שוכן צפונית מערבית לדאונטאון של מיאמי, והקרבה היחסית שלו למרכז העיר (כ- 13 ק"מ בלבד) הופכת את הגישה לעיר לנוחה מאוד עבור העולים על טיסות למיאמי.

לפופולאריות של MIA ולמשקל הגבוה של טיסות בינלאומיות ביחס לטיסות פנים תורמת גם העובדה שטיסות למיאמי הן דרך אידיאלית להגיע אל  איי בהאמס, קובה ואל שאר האיים הקריביים, שכן מיאמי היא העיר הגדולה הקרובה ביותר ליעדים נחשקים אלה.

האקלים במיאמי

האקלים במיאמי הוא טרופי. בין נובמבר לאפריל טמפרטורת המינימום הממוצעת בעיר היא בין 16 ל- 20 מעלות והמקסימום הוא 25 עד 27 מעלות בממוצע. בין מאי לאוקטובר הטמפרטורה הממוצעת מטפסת מעלה ונעה בין 22-25 מעלות ל- 30-32 מעלות. חלק זה של השנה, בין מאי לאוקטובר, הוא גם הגשום ביותר, עם כ- 16-17 ימי גשם בממוצע לחודש, ואילו בין נובמבר לאפריל יש רק כ- 7-8 ימי גשם בחודש, ובהתאם גם כמות המשקעים נמוכה הרבה יותר.

בין יוני לנובמבר פוקדים את העיר הוריקנים בעוצמה משתנה, כששיא עונת ההוריקנים נרשם בין אמצע אוגוסט לסוף ספטמבר. מיאמי היא למעשה העיר הגדולה החשופה ביותר לסופות טרופיות, וכדאי כמובן לעולים על טיסות למיאמי לקחת זאת בחשבון.

מה עושים במיאמי?

העולים על טיסות למיאמי ימצאו לצידם במטוס אוכלוסייה מגוונת, שכן העיר היא מרכז כלכלי ותרבותי בולט בחלק הדרום מזרחי של ארה"ב.

מבחינה תיירותית, מציעה מיאמי שלל אטרקציות. הבולטות שבהן הן מוזיאון הילדים העשיר והמעשיר ששוכן בדאון טאון של העיר, מיאמי סיקוואריום שמציע מפגש מרתק עם כל מיני בעלי החיים הימיים שרק תעלו על דעתכם (וגם כאלה שלא דמיינתם שיש...), חופי הים המרהיבים של אושן דרייב, גן החיות מטרוזו הבנוי כמעין ספארי והחיות בו אינן כלואות בכלובים, אי ג'ונגל התוכים, וכמובן שישנו עוד מבחר רחב ומגוון של אפשרויות בילוי וטיול וכן חיי לילה שוקקים במיוחד.

 

בנוסף, ניתן ליהנות מהנופים הייחודיים שמציעה פלורידה – שבשטחה נמצאים למעלה מ- 700 מעיינות, שמורות טבע ייחודיות דוגמת פארק אברגליידס ועולם חי וצומח עשיר – ומאטרקציות בערים נוספות של מדינה מתוירת זו. בפרט זוהי אורלנדו שמציעה כמה מהאתרים המפורסמים בעולם ובראשם דיסניוורלד, מרכז החלל ע"ש קנדי (המקום ממנו משוגרות המעברות אל החלל), יוניברסל סטודיוס ועולם המים.